Bir Türk Oyunu Daha Steam Kütüphanesinde! 8 ay önce       42  Berat Toprak
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bundan kısa bir süre önce, betası ile tanışdığımız yerli oyun, artık Steam Kütüphanesinde.

Phoenix Interactive’in geliştirdiği ve betasını gördüğümüz The Last One sonunda Steam Kütüphanesine geldi. Çıkış tarihi ise Eylül 2017

Oyun hakkında detaylı bilgiyi ise aşağıda bulabilirsiniz.

Yıl 2023, İstanbul düştü. Geriye düşünecek kimse kalmadığı için kimse bilimsel bir deneyin nasıl ölümcül bir felakete dönüştüğünü bilmiyor. Şehir akılsız ve kana susamış zombilerle dolu. Yollarına çıkan herşeyi öldürüp bir zamanlar “Muhteşem” Istanbul olarak adlandırdığımız şehirde geziyorlar.
Bilinmeyen bir şekilde felaketi atlattın ve kendine bir sığınak yapmayı başardın. Şehirde tek “yaşayan” canlı olduğunu düşündüğünden dolayı kendine “Sonuncu” lakabını taktın.
Birgün sığınağının yanında daha önce görmediğin gizemli işaretler buluyorsun. Bunu senin gibi yaşayan insanların bırakma ihtimali üzerine geride herşeyini bırakarak diğer insan veya insanları aramak için bir maceraya atılıyorsun.

Tek Oyunculu

Istanbul’u senin gibi “yaşayan” insanlar bulmak için ara. Mükemmel detaylarla oluşturulmuş şehri deneyim et, hastalığa bir ilaç ara ve bilimsel deneyin neden bir faciaya dönüştüğünü öğren ve gizemleri ortaya çıkar. Zombilerin arkasındaki gizemi bul ve onları kim veya neyin yönettiğini öğren.

Çoklu Oyuncu

Facianın ilk zamanlarındaki ordu ve isyancı savaşına tanık ol ve tarafını seç. Istanbul’a onlardan önce hakim ol. Rütbe atla, yeni silahlar aç ve onları özelleştir. İstanbul’u geri kazan !

Dalga Modu

Zombilerle İstanbul’un en ünlü mekanlarında savaş. Dalgayı atlat ve bir sonraki dalga için, yeni silahlar, tuzaklar ve eklentiler satın al. Dalgalar gittikçe zorlanıcak, aynı zamanda sende yeni özellikler kazanacaksın.

Eşli Oyuncu Modu

Arkadaşlarınla çoklu oyuncu veya dalga modunda oyna. Birlikte öldür, birlikte kazan !

Özellikler

 • Mükemmel detaylarla oluşturulmuş şehir.
 • 4K grafiğe kadar destekli, yüksek kaliteli grafikler.
 • Bölümlü ve kompleks bir hikayeye tanık olun.
 • Silahını özelleştir, yeni eklentiler ve tuzaklar satın al.
 • Karakterinin seviyesini arttır ve yeni özellikler kazan.
 • İstanbul’un ünlü yerlerinde savaş ve çöküşlerine tanık ol.
 • Ordu ve isyancılar arasında seçim yap ve İstanbul’u kontrol et.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 bit)
  • İşlemci: 2 GHZ Dual Core
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: GPU with 1 GB RAM
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 8/10 (64 bit)
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD Radeon HD 7870
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Oyun Linki: http://store.steampowered.com/app/601380/The_Last_One/

ETİKETLERSOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ

Yorumları Görüntüle

7 yorum

 1. Batuhan dedi ki:

  Şu türk ve oyun kelimesi birleşince hep aklıma soru işaretleri takılıyor acaba calintimi yoksa ozensizmi yaptılar gibi allah’tan sistem gereksinimleri minimal boyutlarda indirip deneyecem güzel değil değilse o kadar koymaz bakalım bu oyun nasil 🙂

 2. Zeynep dedi ki:

  Türk oyunlarının daha çok steamde yer alması gerekiyor. Steam’de yer alan oyunlar arasında en çok indirilen ve favori oyunlar arasında ne zaman bir Türk yapımı oyun görürüz acaba..

 3. Emre Karakaya dedi ki:

  Güzel bir oyuna benziyor. Ama The Last One ‘nı Google de arattığım zaman 2015 te yayınlanmış videoyu görüyorum ve video da gösterilen oyunun ekran kalitesi berbat. Bence reklama biraz daha bütçe ayırmaları gerek.

 4. Gökser Pirik dedi ki:

  Özellikle Steam Atölyesi’nden oyun seçimi bittiğinden beri böyle bir oyunun koyulması güzel olmuş. Oyunu ilgili kişilerin kendi keşfetmesi ve önermesi gibi bir durum varsa gerçekten gurur duymalıyız. Umarım böyle başarılar devam eder. o7

 5. Levent Keleş dedi ki:

  Son birkaç yıldır Türk oyunu ve Steam ile bağdaştığını görünce çok seviniyorum. Birkaç imkansızlıklar olsada Türkiye’de oyun sektörü yavaş yavaş emekliyor diyebiliriz 🙂 umarım oyuncu sayısıda artar.

 6. Ahmet Onur dedi ki:

  Bu harika bir haber. Kesinlikle ve kesinlikle denemeyi isterdim ama malesef The Last One’a sahip değilim

 7. Gökhan dedi ki:

  Böyle güzel haberler duymak gerçekten beni çok sevindiriyor. Steam de umarım daha çok yerli oyunlarimiz yer alir. Yabanci oyunlar yerine biraz da yerli oyunlarimiza ilgi göstermeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir