Mount and Blade II: Bannerlord’un Diğer Mount and Blade Oyunlarından Farkı Ne? 3 ay önce       12  Tuncay Samet Taplaktepe
Mount and Blade 2: Bannerlord
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha önce “Mount & Blade”, “Mount & Blade: Warband”, “Mount & Blade: With Fire & Sword” gibi oyunlarıyla Türk oyuncuların gurur kaynağı olan Tale Worlds’ün yeni çıkaracağı oyun “Mount & Blade II: Bannerlord” hakkında konuşacağız.

Oyun serisi hakkında konuşmak gerekirse Mount & Blade dünya çapında tam 7 milyon kopya satarken, bu satışların yüzde 96‘sı yurt dışında (Paradox dağıtımcılığında) yapıldı. Yani hayran kitlesinin çoğunu aslında yurt dışındaki insanlar oluşturuyor. Oyuncular oyunu çok uzun zamandır bekliyor. Tale Worlds bu süreyi uzattıkça oyuncuların Mount & Blade II: Bannerlord’dan beklentisi de artmakta. Bir çok oyuncu oyunu ‘‘Skyrim’den Bu Yana En İddialı Sandbox RPG” olarak tanımlamakta.

Taleworlds, Mount & Blade II: Bannerlord’un  serinin köklerine bağlı bir şekilde eski özelliklerin haricinde, oyuncular tarafından yoğun istekle beklenen yenilikleri içereceğini belirtiyor. Başta Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft, Square Enix, Activision, Namco Bandai ve Blizzard gibi önemli oyun firmalarını ağırlayan Gamescom 2015 fuarında Mount & Blade Bannerlord en iyi oyunlar arasında gösterildi.

Oyun duyurulduktan kısa bir süre sonra Steam’a da eklendi. Seriye ait ilk iki yapımında olduğu gibi Mount & Blade II: Bannerlord oyununda da Calradia topraklarında yine bize efsane bir görüş ve oyun keyfi sunacak.

Peki Mount & Blade II: Bannerlord’un diğer  Mount & Blade oyunlarından farkı nedir?

Kuşatma Oynanışı:

Kuşatmalar sırasında, daha önce hiç olmadığı haliyle zekalarınızı ve becerinizizi test edecek bir dizi ağır makine kurun, konumlandırın ve ateşleyin. Onları Sarayda umutsuzca tutun ya da düşmandan birini yakalamaya çalışırken surlar ve molozlar boyunca epik, yayılan mücadeleyi yaşayın.

Tarihsel olarak otantik savunma yapıları, bir rakibin kapısını koçunuzla vurdmanızı ya da kuşatma kulelerini yakarken nihai ortaçağ savaş deneyimini sunuyor. Mount & Blade II: Bannerlord otik bir savaşın her anını tek bir askerin gözünden yaşamanıza izin verir.

EKONOMİSİ:

Tütsüten, savaş atlarına her şeyin fiyatının arz ve taleple dalgalanması durumunda benzetilmiş bir feodal ekonomide mal akışı ve akışın bulunabilirliğini görün. Bir kuşatma ya da eşkıya sarmalı karavan güzergahını yeniden açtıktan sonra açlık çeken bir kasabaya tahıl getiren ilk kişi olmanız nedeniyle çiftliklere ve atölyelere yatırım yapın veya anarşiyi avantajınıza dönüştürün.

ÜRETİM:

 Kendi silahınızı hazırlayın, isim verin ve savaş alanına taşıyın! Derin, fizik tabanlı bir sistem, oluşturduğunuz her bir silaha benzersiz bir öznitelik, güçlü ve zayıf yön sağlar. Kendi kahramanlığına uyacak ve oyun tarzınızı tamamlamak için ince ayarlanmış bir öldürme makinesi oluşturun veya düşmanınızın kılıcını alıp savaşın bir ödülünü kazandırın.

Oyun Motoru:

Tamamen yeni tasarlanmış, serinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için kendi bünyesinde geliştirilen oyun motoru, donanımınızın gücü ile ölçeklenebilir, mükemmel bir performans dengesini ve grafiksel sadakati sunar. Mount & Blade’i sizi daha zengin, daha güzel grafiklerle her zamankinden daha fazla deneyimleyerek sizi Calradia dünyasına götürüp, oyunun muhteşem savaşlarını aynı derecede muhteşem detaylarla yaşayın.

ETİKETLERSOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir